poniedziałek, 8 września 2014

Otwarcie Ogniska w Łukowie

lukow-alberta-otwarcie
W dniu 06.09.2014 - w czasie Eucharystii o godz. 12.00 oficjalnie zostało rozpalone Ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR w Łukowie. Stało się i Bogu niech będą dzięki! Pragniemy aby płonęło na chwałę Trójcy Świętej. Po Eucharystii odbyło się spotkanie Ogniska SYCHAR w Łukowie. Zaszczycili nas swoją obecnością szacowni goście ks. Paweł Dubowik - Krajowy Duszpasterz Sychar, Proboszcz Parafii pw Brata Alberta w Łukowie - Ks. kanonik Bogusław Bolesta, ks. Szymon Czuwara - opiekun Ogniska w Lublinie, Andrzej Szczepaniak - nasz Lider Krajowy SYCHARU i Sycharowicze z Warszawy, Lublina, Siemiatycz, Garwolina, Białej Podlaskiej i Radzynia Podlaskiego oraz - był nasz łukowski opiekun ks. Łukasz i my Sycharki z Łukowa a także nowy miejscowy narybek - kandydaci na Sycharowiczów z Łukowa i okolic. Frekwencja przerosła nasze najśmielsze oczekiwania, co pokazuje, że Pan Bóg rozlewa na nas łaski obficie, więcej niż jesteśmy w stanie sobie wyobrazić i zaplanować. W pierwszej części spotkania przedstawialiśmy się i zaproponowano aby każdy z mówiących powiedział również coś dobrego o swojej żonie lub mężu, a kapłani o kimś, kto jest dla nich ważną osobą. W drugiej części spotkania podjęliśmy temat "O odrębności w jedności, bo to cudowny Boski pomysł" w oparciu o rozdział z książki "Boska intymność" o. Wojciecha Jędrzejewskiego OP. Myśli jakie nam towarzyszyły w temacie to:
"Kto ma pragnienie, aby pomagać ukochanemu być sobą, ten jest podobny do Boga".
"Mamy obowiązek dbać o to, żeby nie gasić wyjątkowości w drugim człowieku."
"Bóg pragnie abym odkrywał moją wyjątkowość".
"Tylko taka jedność jest piękna, która nie jest uzależnieniem".
"My możemy wpatrywać się we wzajemne relacje Ojca i Syna w Duchu Świętym i odkrywać piękno Ich miłości. Odkrywać po to, by ucieleśniać ten styl miłości, która jest w Bogu."
Spotkanie zostało zakończone błogosławieństwem udzielonym przez ks. Pawła. Wszystkim uczestnikom serdecznie, bardzo serdecznie dziękujemy i wyrażamy wdzięczność!!!!!
Zapraszamy na stronę Ogniska - http://lukow-brata-alberta.sychar.org i na Forum Pomocy - http://www.kryzys.org/viewtopic.php?p=374248#374248 .